Dziś jest: 12.12.2017 - Imieniny obchodzi: - Osób online: 9


Logowanie

Login:
Hasło:

Kryteria wyświetlania

Szukana fraza:
Miejscowość:
Cena (pln):
Od:
Do:

Kategorie


Polecamy

PolecamyOgłoszenie zamieszczone dnia 11-08-2017 w kategorii Matki pszczele / Sprzedam
Wyróżnij ogłoszenie Obserwuj to ogłoszenie
MATKI PSZCZELE CELLE SKLENAR 2018
Przyjmuje zapisy na matki pszczele po materiale reprodukcyjnym pochodzącym z Polski i Niemiec.

Krainka Celle z instytutu w Celle.

-dynamiczny rozwój wiosenny

-jasne ubarwienie

-bardzo łagodne

-wyjątkowo miodne przy słabych pożytkach

-posiada instynkt higieniczny ( usuwa z ula czerw porażony chorobami itp)

Krainka Wielka

Pszczoła kraińska linii Wielka jest doskonale przystosowana do zbierania pożytków w różnych warunkach. Ma świetne właściwości użytkowe i biologiczne – jest miodna, nierojliwa, zimotrwała, odporna na choroby i bardzo plenna. Sprawdzi się w dużych gospodarstwach pasiecznych, jak i w niewielkich przydomowych pasiekach.

Pszczoły linii Wielka są koloru szarego, u niektórych osobników występuje też brązowy pasek na czwartym tergicie. Nie jest to jednak cecha dziedziczna i pojawia się w różnym nasileniu w obrębie jednej rodziny. Linia Wielka bardzo dobrze zimuje zarówno podczas surowych, jak i łagodnych zim. Wykorzystuje średnie ilości pokarmu, a wiosenny osyp jest niewielki. Pszczoły po zimie bardzo szybko wracają do pełnej siły, ich rozwój jest bardzo dynamiczny. Tworzą rodziny silne i bardzo silne. Wykorzystują wszystkie dostępne na danym obszarze pożytki. Są bardzo miodne i pracowite nawet na obszarach ubogich pożytkowo.

Linia Wielka jest przystosowana do prowadzenia gospodarki w ulach stojakach. Zapasy miodu gromadzi w nadstawkach, a zapasy pyłku równomiernie rozkłada na plastrach. Pszczoły kraińskie linii Wielka są wyjątkowo nierojne, nastrój rojowy może czasem się zdarzyć, ale bardzo łatwo jest wyprowadzić z niego rodzinę. Pszczoły omawianej linii wykazują zaawansowane zachowania higieniczne, dzięki czemu w ulu nie tylko jest sterylnie czysto, ale też jest mniejsze ryzyko zachorowania na jakąkolwiek z chorób pszczół.

Pszczoły linii Wielka są łagodne i spokojne, dobrze trzymają się plastrów. Po otwarciu ula nie rozbiegają się. Nie są agresywne ani złośliwe nawet w okresie braku pożytków czy podczas kiepskiej, wietrznej pogody. Pomimo to przeglądy w ulu oraz inne prace z pszczołami najlepiej jest wykonywać w ładne, słoneczne i ciepłe dni. Pszczoły linii Wielka są łatwe w obsłudze, dlatego bez problemu powinni sobie z nimi poradzić nawet początkujący pszczelarze.

Krainka Sklenar G10

Pszczoły bardzo łagodne, utrzymują dużą siłę przez cały sezon. Miód znoszą głównie do nadstawek gdyż matki zaczerwiają całe gniazdo. W okresach bezpożytkowych lub załamania pogody mogą wchodzić do nastroju rojowego. Do zimowli wchodzą z rodzinami silnymi lub średnimi. Zimowla dobra. Z posiadanych "Sklenarek" najszybszy rozwój wiosenny. Utrzymuje czystość w ulu. Bardzo dobra pszczoła na gospodarkę wędrowną lub pożytki bardzo wczesne.

Matki nieunasienione 20 zł

Matki unasienione 75 zł

Zapraszam do zapisów

Dostępna wysyłka.
Mateczniki odbiór osobisty.

Krajewo Łętowo 1

www.norbee.pl


Dane :

Norbert Czupowski
E-mail: norbertczupowski@gmail.com
Telefon: 505972672
Miasto: Zambrów
Region: podlaskie
Lokalizacja na mapie

Data wygaśnięcia ogłoszenia: 11-01-2018
Przeczytano: 1197 razyWyślij wiadomość do ogłoszeniodawcy teraz ! - skorzystaj z poniższego formularza:

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wpisz kod z obrazka.