Dziś jest: 24.03.2023 - Imieniny obchodzi: - Osób online: 4


Logowanie

Login:
Hasło:

Kryteria wyświetlania

Szukana fraza:
Miejscowość:
Cena (pln):
Od:
Do:

Kategorie


Polecamy

PolecamyOgłoszenie zamieszczone dnia 28-12-2015 w kategorii Matki pszczele / Sprzedam
Wyróżnij ogłoszenie Obserwuj to ogłoszenie
MATKI PSZCZELE RASY KAUKASKIEJ (CAUCASIAN QUEEN
Cena: 25,00 pln
Nawet nie wiesz jak bogata w pożytki jest okolica w której mieszkasz i nie przekonasz się o tym dopóki nie wypróbujesz naszych matek kaukaskich linii KP.

Linia KP kryje w sobie 40 lat pracy selekcyjnej prowadzonej przez doskonałych praktyków pszczelarstwa: Czesława Bojarczuka i Stanisława Różyńskiego. Wywodzi się z materiału matecznego importowanego z Ośrodka Pszczelarskiego w Krasnej Polanie koło Soczi (Rosja). Cechuje się łagodnością pszczół, małą rojliwością i dobrą miodnością, gromadzi dużo pyłku szczególnie wiosną, świetnie radzi sobie w poszukiwaniu i wykorzystaniu nawet najmniejszych pożytków, miód sklepi na mokro, dobrze trzyma się plastrów; ubarwienie robotnic szare. W pracy hodowlanej zwrócono uwagę na zimotrwałość i wczesny rozwój.

Jako jedyna pasieka hodowlana w Polsce hodujemy wyłącznie pszczoły kaukaskie.

Oferowane matki pochodzą od matek wpisanych do Ksiąg Zarodowych prowadzonych przez KCHZ

Matki użytkowe są unasienniane krzyżowo bez zachowania czystości rasy i linii w celu uzyskania efektu heterozji.

Pszczoły kaukaskie są doskonałym komponentem do krzyżówek użytkowych.

Cennik w roku 2021

Matki nieunasiennione -25 zł
Matki unasiennione naturalnie - 80 zł

Więcej informacji o linii kaukaska KP znajdziesz:
https://www.facebook.com/PasiekiRozynskichPszczolyKaukaskieREFUNDACJA KOSZTÓW
ZAKUPU MATEK PRZEZ ARR

W związku z licznymi zapytaniami o refundację kosztów zakupu matek z naszej pasieki przez Agencję Runku Rolnego w ramach programów wsparcia informujemy, że nasza pasieka jako wpisana do rejestru pasiek prowadzących program hodowlany może prowadzić sprzedaż matek objętych refundacją. Zainteresowani pszczelarze powinni zwrócić się do macierzystych organizacji związkowych i wyrazić chęć nabycia matek z naszej pasieki. Związek powinien tę prośbę uwzględnić w ramach przyznanych pszczelarzowi limitów. Jeżeli stroną zamawiającą jest organizacja to pszczelarz pokrywa koszty przesyłki a należność za matki rozliczamy się ze związkiem. Część związków rozwiązuje tę sprawę inaczej a mianowicie pszczelarz dokonuje zakupu matek osobiście i przedstawia w związku otrzymany od nas rachunek na podstawie, którego otrzymuje refundację po rozliczeniu programu.
Wśród wielu pszczelarzy pokutuje przeświadczenie, że matki „unijne” są gorszej jakości. Według mnie ważna jest marka producenta, a nie fakt dofinansowania zakupu przez KOWR. Zapewniam, że matki, które sprzedajemy w ramach programów wsparcia są takiej samej jakości i w tej samej cenie jak te, które sprzedajemy bez dofinansowania. I cisną się na usta słowa reklamy „Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać?”. Wiadomo, że ograniczone możliwości KOWR nie zagwarantują dofinansowania wszystkich zakupów matek ale Ci, którzy mogą powinni z tej formy wsparcia korzystać.


Dane :

Piotr Różyński
E-mail: kaukaska@wp.pl
Telefon: 601 146 482
Miasto: Kraśnik
Region: lubelskie


Tagi ogłoszenia: matki kaukaskie pszczoły
Lokalizacja na mapie

Data wygaśnięcia ogłoszenia: Bezograniczeń
Przeczytano: 12102 razyWyślij wiadomość do ogłoszeniodawcy teraz ! - skorzystaj z poniższego formularza:

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wpisz kod z obrazka.